Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Calendarium

17 March

0:01 spektakle

Kalendarium Festiwalu „Scena w Budowie”

Trwa IV edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Przed nami jeszcze szereg wyjątkowych wydarzeń. Sprawdź, co nas jeszcze czeka!

22 February

0:00 Warsztat

Trwa nabór do Inkubatora Bardzo Młoda Kultura

Zapraszamy animatorów, edukatorów, nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą z terenu województwa do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów.

22 February

10:00 Wystawa

NEONart - wystawa jakiej nie było!

NEONart, to unikalny w skali Polski i zapewne świata projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta!

22 February

12:00 Wystawa

Wystawa: Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines

Wystawa ukazuje bogatą twórczości polskiej scenografki i kostiumografki Zofii de Ines. Forma i kolor to wiodące motywy przewodnie, tak widoczne w dorobku artystki. Połączone z najważniejszym elementem - kostiumem - stanowią inspiracje przy tworzeniu aranżacji ekspozycji.

22 February

17:00 Film

„Zimna wojna” i spotkanie ze scenografami Sobańska & Sławiński

Nominowany do Oscara w trzech kategoriach (reżyseria, zdjęcia, najlepszy film nieanglojęzyczny) film twórców „Idy” (nagrodzonej Oscarem za najlepszy film nieanglojęzyczny) przenosi nas  do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy.

22 February

19:00 Koncert

Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 30-lecie

Zespół Varius Manx został założony pod koniec 1989 roku przez Roberta Jansona i braci: Michała i Pawła Marciniaków. To zespół, u którego trzon jest niezmienny od początku istnienia. W tym roku obchodzi swoje 30-lecie pracy artystycznej. Wraz z Kasią Stankiewicz zapraszają na JUBILEUSZOWY KONCERT VARIUS MANX - 30-LECIE.