Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

Nerwica Natręctw - spektakl komediowy

Start
End

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem. 

Tryptyk Rzymski

Start
End

„Tryptyk Rzymski” w wykonaniu Panopticum jest teatralną inscenizacją poematu Jana Pawła II pod tym samym tytułem, zrealizowaną z okazji 100 – lecia Urodzin Wielkiego Polaka. Poetycko – refleksyjny charakter widowiska nawiązuje do konwencji teatru rapsodycznego.
W spektaklu wykorzystane zostały również inne utwory poety papieża, do których muzykę skomponował Piotr Tesarowicz, a całość opracował i wyreżyserował Mieczysław Wojtas.

Nerwica Natręctw - spektakl komediowy

Start
End

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem. 

 

„Pomiędzy ilustracją a abstrakcją” Amadeusz Popek

Start
End

Wystawa prezentuje prace graficzne i rysunkowe, stworzone przez artystę na przestrzeni kilku ostatnich lat. W tym roku przypada okrągły jubileusz pracy twórczej dr Amadeusza Popka. Wystawa ukazuje kilkadziesiąt prac graficznych wykonanych w technice serigrafii, ale nie tylko. Swoje miejsce w galerii znajdują również rysunki piórkiem. Artysta dzieli się z odbiorcami swoją wizją artystyczną, która zawiera w sobie zarówno elementy bliższe ilustracji - bardzo narracyjnej, jak i ascetyczne, ale bogate w wartości czysto graficzne, strukturalne i symboliczne. 

„Bali. Ludzie” - wystawa Doroty Nowakowskiej

Start
End

Wystawa "Bali. Ludzie" jest efektem tegorocznej podróży Doroty Nowakowskiej na indonezyjską wyspę. Pomiędzy zdjęciami do programu telewizyjnego, autorka znalazła czas na zatrzymanie w obiektywie aparatu codzienności mieszkańców Bali. Podróż okazała się więc nie tylko czasem intensywnej pracy, ale też czasem radości, wielu wzruszeń, a zwłaszcza czasem poznawania i odkrywania zupełnie innej kultury, tradycji i zwykłego życia Indonezyjczyków.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki

Start
End

Już 24 września wystartuje II lubelska edycja, największej dotąd imprezy promującej czytelnictwo wśród dzieci – Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. 

To unikatowa tak rozbudowana inicjatywa w skali kraju, jest największym tego typu wydarzeniem w historii, adresowanym do dzieci, młodzieży oraz rodziców, dziadków, nauczycieli i opiekunów, także do osób na co dzień pracujących z dziećmi i książką.

Złotokap | Kino CSK

Start
End

Indiana Jonsdóttir żyje na osiedlu mieszkaniowym na przedmieściach Rejkjaviku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym, prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap).

Jej codzienną towarzyszką jest sąsiadka Johanna, szara, dobrotliwa kobiecina pilnująca porządku we wspólnocie mieszkaniowej, której poczciwość Indiana bezceremonialnie wykorzystuje.

Symfonia Zwierząt – muzyczny finał Festiwalu z udziałem gościa specjalnego – Michała Rusinka, tłumacza książki Dana Browna pod tym samym tytułem

Start
End

Cśśśś! Nadstawcie uszu, słyszycie?

To zbliża się niezwykłe spotkanie z Michałem Rusinkiem, mistrzem słowa, który sztukę tłumaczenia opanował do perfekcji. Nasz gość przybliży kolejną znakomitą książkę młodym czytelnikom, zapraszając ich tym razem do świata muzyki, bo oto Dan Brown, autor międzynarodowych bestsellerów, debiutuje jako twórca literatury dla dzieci i jako kompozytor!