Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Balans - Ogólnopolskie Spotkania z Tańcem w Lublinie

05 June Wednesday
10:00
  • Bezpłatne wejściówki na koncert finałowy do odbioru w kasie CSK

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wraz z Młodzieżowym Domem Kultury ,,Pod Akacją” zapraszają na Ogólnopolskie Spotkania z Tańcem ,,BALANS”, które odbędą się 5 czerwca 2019 r. w Sali Operowej. Całość wydarzenia została podzielona na dwie części. W godz. 10-14 odbędą się eliminacje konkursowe. O 17.00 rozpocznie się natomiast Koncert Galowy.

W trakcie całodniowego wydarzenia zaprezentują się w tańcu scenicznym zespoły nie tylko z terenu województwa lubelskiego, ale również z całej Polski. Pierwsza część dnia będzie miała charakter eliminacji konkursowych ocenianych przez profesjonalne jury – znawców tańca z różnych ośrodków z kraju. Wieczorem odbędzie się Koncert Galowy, w trakcie którego zaprezentują się nominowane zespoły, a także zostaną wręczone nagrody w różnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo, aby podkreślić rolę i zasługi danego zespołu w promowaniu województwa lubelskiego poprzez działalność i występy zespołu, zostanie wręczona Nagroda Specjalna ufundowana przez Marszałka Województwa Lubelskiego.

Scena Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie stanie się miejscem spotkania i po raz pierwszy w historii województwa lubelskiego, prezentacji efektów wielogodzinnych treningów, współpracy zespołu tanecznego, choreografów i instruktorów. Spotkania z tańcem są nie tylko okazją do wymiany doświadczeń między pasjonatami tańca, ale też do spotkania mieszkańców Lubelszczyzny z tańcem na bardzo wysokim poziomie. Każdy będzie mógł sprawdzić, jak poprzez ruch sceniczny można interpretować muzykę czy otaczającą rzeczywistość.

Patronat Honorowy - Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Patronat Honorowy
- Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk
- Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Patronat medialny:
- Polskie Radio Lublin
- Radio Centrum
- TVP 3 Lublin
- Dziennik Wschodni
- Lubelska.tv

Ticket price

  • Bezpłatne wejściówki na koncert finałowy do odbioru w kasie CSK